Montessori jesle

Výchova a péče podle standardů kvality MPSV
Montessori připravené prostředí pro batolata od 18 měsíců do 3 let


Ant. Suchého 2310, Kladno (mapa »)

provozní doba 7:30–15:00


Co u nás čekat

 • možnost docházky na 2/3/5 dní v týdnu (pro jednodenní docházku využijte nabídku Montessori klubu)
 • 2 třídy o kapacitě 12 dětí (Lipánci a Dubánci)
 • 2 kvalifikované průvodkyně na skupinu
 • připravené prostředí a práce dle principů Montessori pedagogiky
 • dostatečný čas na volný pohyb venku
 • vlídný a respektující přístup k dětem
 • stravování zajištěné vlastní kuchyní: pestré a respektující specifické požadavky (více informací)
 • děti u nás mohou pokračovat i v Montessori programu pro věk 3-6 let. Buďto ve stejném objektu třída Montessori ostrov nebo s MŠ Zelená školka

Máte zájem? Podívejte se na podrobnosti ke dnům otevřených dveří a zápisu

Jak to u nás vypadá

Ve třídě batolat jsou všechny aktivity úzce propojené s realitou. Děti získávají přímé zkušenosti s realitou, vnímají pořádek a řád, který do jejich života vnáší klid a bezpečí a ony mohou nerušeně zkoumat svět.

V denních aktivitách se zaměřujeme na praktické věci – péči o sebe a časem i o druhé, péče o své okolí, tedy na aktivity jako příprava jídla, prostírání, oblékání se, zapínání, zametání, čištění... V nabídce aktivit najdeme pomůcky pro rozvoj jazyka a psycho-senzo-motorickou oblast, výtvarný a hudební koutek pro podporu sebevyjádření.

Společně zpíváme, cvičíme, tančíme, chodíme na procházky, pracujeme na zahrádce...

Řekli o nás

"Jesle jsem nejprve vybrala jen podle pěkné polohy v domkové zástavbě nedaleko louky, lesa i pěkného hřiště. Nicméně neuvěřitelně klidný přístup průvodkyň k dětem jsem ocenila již po prvním měsíci. Syn se naučil sám oblékat, jist i si uklízet věci. Do jeslí chodí rád. Mně se líbí i zdravá strava z bio surovin, synovi chutná.""V průběhu celého školního roku 2021/2022 jsme byli maximálně spokojeni. Myslim, že není vůbec co vytknout. Všechny průvodkyně jsou opravdu skvělé. Jsou na jedné straně maximálně profesionální a na druhé straně velmi lidské a empatické.
Dětem se maximálně věnují, rozvíjí je opravdu ve všech oblastech. Velmi též oceňuji každodenní pobyt na čerstvém vzduchu, procházky, velké množství aktivit, neuvěřitelná kreativita při tvorbě pomůcek.
Taktéž velmi oceňuji např výlet a piknik, který jste schopny zorganizovat i pro takto malé děti. Myslím, že jako my rodiče jsme spokojeni, ale především Klárka je zde velmi šťastná. Proto jsme potěšeni, že budeme moci pokračovat ve vaší mateřské školce."

"Honzík byl ve školce od prvního dne moc spokojený a nikdy se mu nechtělo jít domů. Ani se mu nedivím :o). Prostředí, pomůcky, program, lektorky – vše bylo báječné. Respektování dětského světa bylo vidět a cítit naprosto všude.
Všem moc děkujeme za láskyplný přístup, čas a energii!"

Praktické otázky

Kolik se platí?

Podle rozsahu docházky:

 • 5 dní (po–pá) = 5.000 Kč/měsíc
 • 3 dny = 4.700 Kč/měsíc (buď po+út+st nebo st+čt+pá)
 • 2 dny = 4.200 Kč/měsíc (po+út nebo čt+pá)

Sjednaná služba se platí měsíčně za období září–červen, v období letních prázdnin (červenec, srpen) probíhá úhrada dle skutečné docházky dítěte.

Sleva pro sourozence není poskytována.

Jak je to se stravováním?

Kvalitě stravy věnujeme zvláštní péči, vaříme proto ve vlastní školní jídelně-vývařovně. Plníme výživovou normu pro děti v MŠ tzv. spotřební koš. Umíme si poradit s potravinovými intolerancemi. Více o naší jídelně »

Využíváme výpěstky ze školní zahrady – ovoce, zeleninu, bylinky... Preferujeme BIO a lokální potraviny. Nepoužíváme žádná dochucovadla. Rádi bychom zístrali certifikát Zdravé školní jídelny.

Zároveň vedeme dětí k samostatnosti, aby se samy rozhodly, kdy mají žízeň nebo hlad/chuť na svačinu. Vše je také přizpůsobeno tomu, aby se mohly samy obsloužit – nalít pití, vybrat si z nabízené svačiny, namazat chléb, nakrájet ovoce a zeleninu a podobně, jídlo si naložit na talíř a odnést ke stolu a zas ho po sobě uklidit. Obědváme všichni ve stejný čas (kolem poledne, dle dovozu jídla). Děti si samy prostírají a odnášejí a umývají po sobě použité nádobí. Mohou si samy nalít polévku.

Co musí dítě umět před nástupem do jeslí?

 • Dítě musí stabilně chodit. Naše prostředí je připravené pro děti, které už nepotřebují ruce k lezení. Dle zákona můžeme přijímat děti od 1 roku, ale bez toho, aby dítě mohlo ruce používat k jiným činnostem, než je základní pohyb, to nezvládneme.
 • S plenkami se počítá. Pokud trénujete na nočník, budeme s vámi úzce spolupracovat, aby to doma a u nás bylo stejné.
 • Pokud dítě začne docházet do jeslí, doporučujeme již nekojit. Kojení je jasná vazba dítěte s maminkou, ale zároveň po něm chceme, aby zvládlo být část dne bez její přítomnosti. V tom se děti nevyznají a adaptace může být velmi dlouhá.
 • Domluvíme se i s nemluvňaty :)

Jak je to s provozem o letních prázdninách?

V době letních prázdnin (červenec–srpen) 2024 budou dětské skupiny uzavřeny v těchto dnech: 1.–12. července a 19.–30. srpna 2024.

Naopak běžný provoz budeme mít 5 týdnů a to od 15. 7. do 16. 8. 2024.

Rodiče dětí, které jsou v tomto školním roce zapsané do DS, se musí z letní docházky omluvit, pokud o ni nemají zájem.

Rodiče v době letních prázdnin platí pouze za dny uskutečněné docházky.

Tým jeslí

Hana Tabáčková, DiS.

průvodkyně, Dětská skupina Montessori Kladno I. – Dubánci

Karina Hrstková

průvodkyně, Dětská skupina Montessori Kladno I. – Dubánci

Hana Boudníková, DiS.

průvodkyně, Dětská skupina Montessori klubu Kladno – Lipánci

Kamila Kottová

průvodkyně, Dětská skupina Montessori klubu Kladno – Lipánci

Máte zájem? Podívejte se na podrobnosti ke dnům otevřených dveří a zápisu